ЕДЕН НА ЕДЕН: Ќе се смеете за тоа како Дац ги насамарил колегите (ВИДЕО)

Во саботата имавте прилика да погледнете уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“.

Овој пат Жаре го угости еден од најдобрите македонски актери – Драган Спасоц – Дац.

Дац зборуваше за неговите почетоци, за дружбата со своите колеги, зборуваше за (не)вкусните шеги кои ги правел во Драмски театар, а раскажа и многу други интересни анегдоти…

Сите што го пропуштија саботното издание, истото може да го погледнат во целост во продолжение:

Извор : Вистина.мк
Коментари

[fbcomments]