Категории

Едно од најлошите нешта што може да ви се случат на вашата свадба – Младенци останаа без торта

(ВИДЕО) На социјалната мрежа ТикТок со денови кружи сцената на најлошиот хорор од поткатегоријата „Како да се уништи свадба“. Очигледно, тоа е создадено во Казахстан, и досега собра милиони прегледи! Тоа покажува како некои младенци останаа без нивната свадбена торта, која на церемонијата не само што ја претставува таканаречената кралица на вечерта, туку има и симболична вредност.

Како што веројатно знаете, невестата и младоженецот ја сечеле заедно, а потоа се хранат едни со други, а овој обичај е завет дека ќе се грижат едни за други за време на нивниот заеднички живот. Овие младенци ја имаа својата торта скоро при рака, беше на само неколку метри од нивната маса, но падна од количката затоа што едно од тркалата заглави, а тоа, се чини, над лентата што ги покриваше каблите на звучникот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEND FAILS (@sendfails)

Ќе забележите и самите, келнерката на време го крена крајот на количката, но сепак имаше ужас поради кој еден од собраните во салата врескаше.
Заедно со видеото беа напишани скоро педесет илјади коментари, а многумина изјавија дека тоа е дефинитивно најлошиот кошмар од секој келнер. Покрај тоа, многумина изразија надеж дека овие млади луѓе сè уште ја задржуваат својата работа затоа што таквата лоша среќа е составен дел од животот.

Прегледи:
512
Објавено на:
13.07.2021