Едно поинакво лето во Скопје: Комбинација од релаксација и разгледување на градот!

И покрај високите температури кои се особено присутни ова лето, Скопје сепак има некој посебен шарм кој ги привлекува туристите да го посетат и да се вљубат во неговите градби кои раскажуваат историја, традиција и многу приказни од минатото како и современите угостителски објекти, улици од кои се шири мирисот на традиционалната македонска кујна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Astera Apart Hotel Skopje (@astera_apart_hotel) on


Скопје е местото кое нуди спој на традицијата со модерното живеење, а додека престојувате тука особено важно е да обезбедите удобен престој кој нуди релаксација и се наоѓа во близина на центарот на сите случувања во градот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Astera Apart Hotel Skopje (@astera_apart_hotel) on


Лоциран во центарот на градот, хотелот „Astera Apart“ нуди 24 современи и удобни хотелски апартмани. Совршено место за престој во текот на службените патувања, разгледување на градот или пак одмор. Сместувањето вклучува долга листа на удобности создадени за да ги задоволат вашите потреби, вклучувајќи сончева тераса и прекрасен поглед на градот. Гостите исто така можат да уживаат во пијалок во бистрото во склоп на хотелот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Astera Apart Hotel Skopje (@astera_apart_hotel) on


Секоја хотелска соба е опремена со кујна, бесплатен Wi-Fi, подно греење, клима уред, како и телевизор со кабловска. До хотелот има бесплатен паркинг, но исто така и затворен приватен паркинг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Astera Apart Hotel Skopje (@astera_apart_hotel) on


Кога имате удобен престој, полесно ќе уживате во убавините на нашиот главен град. Одморени и полни со енергија поради одличната локација на хотел Astera Apart, за само неколку минути пристигнувате во центарот на градот каде што се наоѓаат најголем дел од убавините и знаменитостите на Скопје.


Изберете го апартманот кој најмногу ви одговара и уживајте и збогатете се со уште едно незаборавно патување во Скопје!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Astera Apart Hotel Skopje (@astera_apart_hotel) on

Резерврајте го вашиот престој на https://astera.mk/
Коментари

[fbcomments]