Категории

Едноставна елеганција – 3 совршени фризури за новогодишната ноќ

Бидејќи веќе нè зафати празничната еуфорија, веќе размислуваме и за фризури за новогодишната ноќ. Овој пат се решивме за едноставна елеганција и за вас избравме 3 фризури кои се многу лесни за правење, а впечаток кој ќе го оставите биде софистициран и во склад со вашата комбинација на облека.

  1. Бујни локни

Локните се синоним за холивудски гламур и нашата омилена фризура за сите специјални прилики, но за најлудата ноќ во годината, бујните, гламурозни локали се одличен избор. Стилизирањето е лесно, ако правилно ја подготвите косата. Целиот аутфит надополнете го со интересна шминка и интересен накит.

  1. Висок реп

Ако вашиот аутфит е прилично впечатлив, одлучете се за малку поедноставна фризура како висок реп. Оваа фризура е готова за само неколку секунди, а ако сакате малку поатрактивна верзија украсете го со некој додаток за коса.

  1. Плетенка

Плетенките се одличен детал за секоја елегантна фризура, без разлика дали е реп, пуштена коса или елегантна пунџа. Ако сте се одлучиле за нежна шминка и романтична комбинација, завршете го изгледот со романтични плетенки.