Категории

Едноставна и неодолива: Меланија во фустан погоден за секоја пригода! (ФОТО)

Првата дама на Америка ни докажа дека само жена со стил може да ги остави сите без здив и во едноставно издание

Меланија Трамп (49) беше домаќин на членовите на непрофитната организација Truth Initiative во едноставна и практична облека што секоја жена ќе ја посака.

 

Поточно, првата дама на Америка во Сината соба на Белата куќа носеше темно сив фустан без ракави до под колена.

 

Таа го заокружи стајлингот со високи потпетици со змијски дизајн.

Поради својата разноврсност, практичност и неодолива едноставност, овој обичен фустан лесно го победува и гламурот.