Категории

Едноставни трикови кои ќе ви го олеснат секојдневието

(ВИДЕО) Некои идеи се неверојатно едноставни и никогаш не би ни паднале на ум.

Дали знаевте дека со помош на обична паста за заби можете да ги обелите чевлите и да го отстраните мирисот на кромид од рацете? Доколку ги ставите сунѓерите во фиоката каде чувате овошје и зеленчук во фрижидер, ќе спречат да се расипат. Тениските топчиња не се користат само за играње на „белиот“ спорт, а трикот за лупење лук за само неколку секунди ќе ве воодушеви! Имате проблем да ги извадите налепниците? И тоа се решава со неверојатен метод.

Овие десетина трикови во видеото ќе ви го олеснат животот: