Категории

Ефикасна 3 дневна диета која одма дава воочливи резултати

Иако брзата тридневна диета во никој случај не е една од таканаречените здрави диети за слабеење, тоа ќе му помогне на секој по краток период да „скокне во своето омилено парче гардероба“ и да се чувствува подобро во тоа, а ние знаеме како многу ова лето тоа е важно за секого!

Тридневната брза диета може да се повтори ако е потребно, но само по десет дена. Пожелна е лесна физичка активност за време и по диета и задолжително пијте најмалку осум чаши вода на ден.

Ден 1

Појадок: незасладен чај или црно кафе без шеќер, 1 парче тост леб со лажица путер од кикирики, 1/2 грејпфрут или сок од лимон;
Ручек: 1/2 чаша туна, 1 парче тост, кафе без шеќер или незасладен чај;
Вечера: 200 гр посно месо или пилешко, 1 чаша зовриена грав, 1 чаша моркови, 1 чаша сладолед од ванила, 1 јаболко со средна големина, кафе или чај без шеќер.

2 ден

Појадок: 1 варено јајце, 1 парче тост, 1 банана, незасладен чај или обична вода;
Ручек: младо сирење со малку маснотии или 1 чаша туна, крекери, интегрални бисквити или тост леб, вода или чај без шеќер;
Вечера: 2 виршли, 1/2 шолја моркови, 1/2 шолја брокула на пареа, 1/2 шолја сладолед од ванила, незасладен чај или вода.

3 ден

Појадок: 5 солени крекери или интегрални бисквити, 50-100 гр сирење со малку маснотии, 1 јаболко, црно кафе без шеќер или чај;
Ручек: 1 парче тост леб, 1 варено јајце, кафе или чај без шеќер;
Вечера: 1 шолја туна, 1 шолја моркови, 1 шолја карфиол, 1 шолја диња или јаболко, 1/2 шолја сладолед од ванила.

Прегледи:
271
Објавено на:
02.08.2021