Елегантната колекција на Victoria Beckham за пролет 2018

Популарната дизајнерка ја претстави својата колекција за пролет 2018 на Њујоршката модна недела овој пат инспирирана од машката мода во која ги надахна своите препознатливи женствени вибрации.

Таа повторно внимаваше на деталите па машките одела, oversized кошули и карирани дезени ги сплоти со разиграните пастелни нијанси кои истакнуваа нежност и елеганција заедно создавајќи слика на моќна жена.
Коментари

[fbcomments]