Емили Ратајковски лансираше линија на долен веш „BODY“

Емили Ратајковски, 27-годишниот модел го најави лансирањето на колекција на долен веш наречена BODY. Дебитантската колекција вклучува топови, маици, боди и бициклистички, фустани и долен веш од чипка. Цената на долниот веш варира од 16 до 55 долари.

Заштитно лице на самата колекција е Емили. Таа позирала на сетовите за новата колекција во супермаркет. На рекламната кампања учествувале и други девојки, а фотографиите имаат минимална обработка на Фотошоп.

Ова не е прв пат Емили Ратајковски да се обиде во улогата на дизајнер. Во ноември минатата година, го лансирала брендот Инамората. Лансирањето на брендот речиси се претворило во скандал – моделот Лиса Мари Фернандез изјавила дека брендот е плагијат, меѓутоа, очигледно Емили упеала да го реши недоразбирањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on
Коментари

коментари