Категории

Емили Ратајковски во ризичен стајлинг кој не би се осмелил да го носи секој

Со овој стајлинг лесно може да направите модна грешка

Манекенката уште една покажа дека се и стои буквално совршено.
Емили Ратајковски веќе некое време работи и како дизајнер, таа основа свој бренд за облека именуван како „Inamorata Woman“ кој најчесто го рекламира и самата на своите социјални мрежи.
Едно од парчињата од најновата колекција е белиот прилепен комбинезон во кој е невозможно да се сокријат недостатоците, па така за да го носите ова парче треба да биде абсолутно беспрекорна линија.

Сепак, модните критичари ја пофалија Емили дека изгледа извонредно во него, и не секој би ја имал нејзината самодоверба да носи вакво ризично модно парче.