Чек дис аут
Search

Есен на ноктите: Овие нијанси ќе доминираат во наредниот период! (ФОТО)

Оваа есен во тренд е чистата убавина, минималниот мејк ап, неутралните бои на облеката и следењето на минималистичките правила. Истото важи и за маникирот. По неколку години „владеење“ на темно црвената, виолетовата и кафената боја на ноктите, на ред дојдоа неутралните бои.

Овие нијанси освен тоа што нема да влијаат врз никоја модна комбинација која ќе ја изберете да ја носите, бидејќи одговараат буквално со сите бои и дезени, неутралниот маникир суптилно ќе го истакне вашиот исончан тен и ќе и даде топлина на кожата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrea (@simplylovepolish) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S O R A Y A (@sorayabakhtiar) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAMANTHA RAVNDAHL (@ssssamanthaa) on
Коментари

[fbcomments]