Категории

Еве како да ги избркате комарците со помош на кафе

Летото е одлична сезона да поминете време во природа, со семејството и пријателите, на кампување или со скара во двор. 

Летните ноќи се создадени за опуштање под ѕвезденото небо, но отворениот простор значи и многу бубачки, кои надворешното уживање можат да ви го направат пекол. Среќа има решение и за тоа.

 

Секако дека постојат хемиски прочистувачи кои би можеле да ви помогнат, но зошто би купувале кога веќе сигурно имате кафе дома.

На природен начин, лесно може да ги избркате комарците, доколку во некој сад или алуминиумска фолија запалите кафе, а мирисот е одбивен за комарците, така што добивате природен справувач со инсекти.

 

Прегледи:
144
Објавено на:
18.05.2017