Еве како да комбинирате кратко здолниште и високи чизми без да изгледате вулгарно: Совети за сите модерни дами

Еве како секогаш да изгледате отмено, а не вулгарно во на сите омилената комбинација – високи чизми и здолниште!

Денес, најголемиот тренд е експериментирање – комбинирање на најразлични дезени, материјали и бои без граници.

Сепак, со некои работи е лесно да се претера, а на врвот на таа листа е комбинација на мини здолништа и високи чизми.

За да избегнете досаден изглед и впечаток дека немате вкус и стил, кога комбинирате мини здолништа и чизми над или под колена, прво избегнете ги следниве две комбинации:

  • Премногу кратко здолниште и премногу високи потпетици на високи чизми
  • Мини здолниште и високи чизми со платформа напред

 

Ако сте љубител на многу кратки здолништа, тие ќе изгледаат најдобро со рамни чизми или чизми над колената со потпетици до 6 сантиметри.
Коментари

[fbcomments]