Категории

Еве зошто Емили Ратајковски изгледа толку добро

Супермоделот Емили Ратајковски сака да ги израдува своите следбеници на социјалните мрежи со провокативни фотки, а овој пат секси манекенката објави фотографија на која нејзиниот задник е во преден план.

И додека многумина се прашуваа во што е тајната на нејзиниот совршен изглед, Емили во едно интервју откри дека постојано води сметка за својата линија.

“Појадувам протеински шејкови, а преку ден се трудам да јада повеќе мали, но хранливи оброци. Овошјето и зеленчукот се задолжителни, а еднаш неделно се частам и со калориска бомба. Обожавам благи работи, не поднесувам диети, па тоа го трошам на тренинг”, изјави своевремено Емили.

Инаку, Емили, покрај манекенството, се испроба и во филм. Па така, таа играше епизодна улога во филмот “Gone Girl”, а потоа и девојка на Зак Ефрон во филмот “We Are Your Friends”.

305ef71100000578-3415261-image-131453711700454

308c983900000578-3415261-image-101453711223634

3094fba000000578-0-image-91453795855697

 

Прегледи:
394
Објавено на:
30.01.2016