Слушнете ја српската песна за Евровизија „Ceo svet je moj“

Бојана Стаменов е овогодинешната претставничка на Србија во Виена на Евровизија. Фантастичната изведба на песната „Ceo svet јe moj“ ѝ ги овозможи максималните поени и од страна на публиката и од страна на стручното жири.

slusnete-ja-srpskata-pesna-za-evrovizija-ceo-svet-je-moj-01

Композицијата е на Владимир Грајиќ Граја, кој е композитор и на песната „Молитва“ на Марија Шерифовиќ со која победи на Евровизија, а автор на тесктот е Леонтина Вукомановиќ.

Бојана Стаменов има завршено три отсеци во музичко училиште, беше финалистка на шоуто „Јас имам талент“ во 2012 година и сите ја препознаваат по раскошниот и моќен глас.

Слушнете ја евровизиската песна која ќе ја претставува Србија:

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=OrwtoCMkIMw[/tube]
Коментари

коментари