Категории

Факти за извонредната серија „Пријатели“!

Иако поминаа повеќе од 20 години откако е снимена серијата  „Пријатели“, истата е популарна и ден денес и луѓето често се навраќаат да се потсетат.

Неодамна почина актерот Метју Пери којшто ја глумеше улогата на забавниот Чендлер, а после неговата смрт серијата изгледа многу поразлично.

Сепак, ајде да ѕирнеме во некои факти за серијата којашто на сите ни го разубавуваше секојдневието.

1. Според оригиналната верзија, Фиби требало да се венча со научникот Дејвид, но на писателите толку многу им се допаднал Мајк, што одлучиле него да го задржат.

2. Метју и Кортни всушност биле далечни братучеди чии роднини се венчале во Англија пред речиси 500 години. Според семејното стебло тие биле 11-ти братучеди.

3. Со првата плата од „Пријатели“, Џенифер си купила Мерцедес кој бил на продажба со години, но се расипал по две возења.

4. Иконскиот жолт фустан на Рејчел станал толку популарен што дури и години подоцна дизајнерот на шоуто редовно добивал барања од обожователите заинтересирани да го купат фустанот.

 

Прегледи:
86
Објавено на:
09.11.2023