Категории

Фановите во шок: Џастин Бибер најави повлекување од музичката сцена!

Џастин Бибер (25) има проблем со менталното здравје, па поради тоа донел одлука да се повлече од музичката сцена.

Тој им се обрати на своите фанови на Инстаграм, признавајќи дека е во депресија и дека тоа е причината поради која не може да им го пружи максимумот на своите концерти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on


„Во тинејџерските години и раните дваесетти времето го поминував на турнеи. Како што веројатно видовте, на последната турнеја бев несреќен. Јас тоа не го заслужувам. Вие тоа не го заслужувате. Плаќате за да дојдете на весел и енергичен, забавен концерт, а пред крај на турнејата не бев во состојба тоа да ви го овозможам“, напишал Џастин разочарувајќи ги своите фанови кои го исчекуваа неговиот нов албум.