Категории

Фантастична идеја: Испукајте пуканки директно на кочан пченка! (видео)

Вашите деца ќе се одушеват доколку им направите нешто вакво!

Се што ви треба е еден кочан пченка, кој ќе го премачкате со путер или маргарин и ќе го посолите.

Потоа ставете го во микробранова на 3 минути и погледнете го резултатот.

https://www.youtube.com/watch?v=j0hvs955FeI

Прегледи:
37
Објавено на:
08.08.2016