Категории

(ФОТО) Алесандра Амбросио во извонреден летен стајлинг кој ја истакнува фигурата

Бразилскиот модел воодушеви со кежуал летен стајлинг идеален за жешки денови

Славната манекенка Алесандра Амбросио важи за дама која доста се грижи за своето „модно изразување“ а со тоа ги има заслужено и пофалбите на многу светски дизајнери.

Ова лето белата боја е главниот моден тренд како и памучните и ленени материјали.

Лежерноста и бохо стилот даваат впечаток на софистицираност и истенчен вкус, а Алесандра тежнее кон тоа со што и покажа преку нејзиниот најнов стајлинг кој го избра за прошетка и шопинг.