(ФОТО) Беспрекорен деловен стајлинг – Кралицата Летиција во сиво карирано одело инспирира класична отменост

Еве зошто таа е една од најдобро облечените дами во светот денес

Шпанската кралица Летисија учествуваше на работниот состанок во Мадрид а за оваа прилика таа избра класично деловоно издание. Таа носеше сиво карирано одело во комбинација со бела кошула и беж капут.

Шпанската кралица редовно ја воодушевува јавноста со своите модни избори а ова е само уште еден изглед во низата која изгледа беспрекорно.

Целокупниот стајлинг го заокружи со црни салонки и ташна во иста боја.
Коментари

[fbcomments]