Категории

(ФОТО) Безвременска модна икона – Мишел Фајфер во филмот „Scarface“

Ова се нејзините незаборавни модни изгледи кои секогаш ќе ни го одземаат здивот.

Мишел Фајфер ја отелотвори иконскиот лик на Елвира Хенкок во култниот филм „Scarface“ во кој партнер и беше Ал Пачино во улогата на Тони Монтана.
Филмот ден-денес се вбројува во еден од најпознатите крими филмови но освен тоа, познат е по беспрекорните модни избори.
Мишел успеа својот лик да претвори во една безвременска модна икона.

Стилска елеганција, женственост, сензуалност и префинетосте е спојот кој го направи ликот на Елвира еден од култните ликови во модната индустрија која со децении е стилска инспирација.
Ова се нејзините незаборавни модни изгледи кои секогаш ќе ни го одземаат здивот.