Фото: Екипажот на „Титаник“ после 17 години

Поминаа 17 години од екранизирањето на најголемата бродска катастрофа, потонувањето на бродот Титаник во 1912 година.

Филмската приказна за овој трагичен настан, претставен преку љубовната приказна меѓу Роуз и Џек беше светски хит и собра бројни награди. Актерите кои беа дел од овој филм се сеуште активни во Холивуд, а погледнете како тие изгледаат денес.

1. Bill Paxton во улога на Brock Lovett

2.  Billy Zane во улога на Cal Hockley

3. Eric Braeden во улога на John Jacob Astor IV

4. Frances Fisher во улога на Ruth DeWitt Bukater

5. Ioan Gruffudd во улога на Harold Lowe

6. Jonathan Hyde во улога на Bruce Ismay

7. Kate Winslet во улога на Rose DeWitt Bukater

8. Kathy Bates во улога на Margaret “Molly” Brown

9.  Leonardo DiCaprio во улога на Jack Dawson

10. Victor Garber во улога на Thomas Andrews
Коментари

коментари