Категории

(ФОТО) Големо враќање на популарните фармерки од ’80-тите кој не ги воодушеви сите жени

Моделот на фармерки кој беше вистински хит повторно се враќа на модната сцена, но не сите се толку воодушевени од него

Иако на пазарот се присутни веќе од ’50-тите години на минатиот век, acid wash фармерките или таканаречените „прскани“ фармери врвот на својата популарност ја достигнаа во ’80-тите. Тогаш ги поделија модните следбеници на такви кои ги обожаваа и такви кои никогаш не би облеклена себе. Ситуацијата не е ништо поинаква ни денес.

Светски познатите дизајнери и модни куќи повторно почнаа да го користат овој материјал на „прскан“ тексас во своите нови колекции, сите почнувајќи од Christian Dior, до Ralph Lauren па се до Valentino.

 

Прегледи:
89
Објавено на:
12.04.2020