Категории

(ФОТО) Искинатите фармерки повторно помеѓу најактуелните трендови

Овој кул тренд повторно се враќа на модната сцена

За оваа пролет ни пристигнува омилениот тренд на вљубеничките во кул кежуал стилот. Искинатите фармерки повторно се враќаат на врвот на модниот трон после неколку сезони во кои беа ставени во сенка.
Тие беа особено популарни во текот на модната недела а нивната популарност се должи на тоа што можат да се комбинираат во било кој стајлинг. Сите обожаватели на џинсот со радост ќе го пречекаат овој тренд претстојната топла сезона.