Категории

ФОТО: Јана Бурческа објави фотографија од ќерката Дона

Минатата година не претставуваше на Евровизија и преку спотот ни соопшти дека е бремена, а потоа пред ТВ камерите во живо беше „запросена“…

Но,откако на 11. октомври нашата позната поп-пејачка Јана Бурческа и нејзиниот сопруг Александар станаа родители, Јана целосно ги остави социјалните мрежи и ретко беше активна.

 

Ho ho home ?

A post shared by Јана Бурче (@boorche) on

Но деновиве направи исклучок од тоа, па по речиси четири месеци реши да ги објави привите фотографии од бебето пред јавноста на социјалните мрежи.

Сепак, младата мајка сеуште не е подготвена да го покаже лицето на својата драгоцена наследничка и додека лежи во релаксатор, па го покрила со едно срценце.

 

Big baby looking after little baby ?

A post shared by Јана Бурче (@boorche) on

Овој пат славата на Дона и ја украде малото бело пудличе, кое позираше до бебето.

Инаку, Јана прави пауза од музичката кариера, а гласот го вежба пеејќи и на Дона. Во изјава за „Женски магазин“ вели дека како родители со сопругот,почнале одлично да се снаоѓаат.

„Како за сефте родители се разбира дека бевме прилично смотани, најпрво. Но, помина доволно време, а и имавме стручна обука од баба и дедо, па сега одлично се снаоѓаме и сами. Најмногу ни помага Дона бидејќи е многу умна и ноќе спие дури и по 6 часа. Срце мајкино!“, вели Јана.

Прегледи:
225
Објавено на:
25.01.2018