Фото: Ким & Канје – први официјални свадбени слики!

Минатиов викенд интернетот беше преплавен со информации од свадбата на Ким Кардашиан и Канје Вест. После предсвадбената вечера во Версај, младоженците со нивните гости заминаа во Фиренца каде во саботата на 24ти мај беше одржана свадбената церемонија.

Големото прашање, кој дизајнер ги облече младоженците се расчисти веднаш, тоа е Givenchy. Ким и Канје, а и малата Норт беа во креации na Riccardo Tisci. Се до денес излегуваа во јавноста матни слики од церемонијата, а сите го очекуваа целосниот изглед на Ким. Благодарение на E! конечно е разрешена „мистеријата“!
Коментари

коментари