(ФОТО) Модни трендови од филмот Clueless кој и ден-денес ги обожаваме

Култната комедија Clueless беше снимена во 1995 година, а шармантната Шер и ден-денес претставува модна икона која не освои со својот стил

Алиша Силвестрон ја започна својата актерска кариера појавувајќи се во оваа романтична тин комедија, а нејзиниот лик како Шер Хоровиц, богатата и разгалена средношколка не само што го паметиме по урнебесните цитати, туку и по нејзиниот одличен стил.
Нејзините стајлинзи се предмет на инспирација во модниот свет и денес после 25 години, а овие модни парчиња кои станаа популарни тогаш, обожаваме да ги носиме и денес.

Бел тесен фустан

Прозирни кошули

Сукњи во А-крој

Фустан од кадифе

Фустан со балон-ракави во француски стил

Сукња од кадифе на закопчување

Беретки
Коментари

[fbcomments]