Категории

ФОТО НА ДЕНОТ: Патки уживаат во прошетката низ празните скопски улици

Иако сите сме исплашени од ситуацијата која владее во светот и го чекаме денот кога сѐ ова ќе заврши, деновиве сме сведоци на обновување на планетата, прочистување на водите, враќање на животни и риби кои со децении не се појавиле на урбаните делови од градовите. Токму тоа беше забележано вчеравечер во Скопје од фоторепортерката Арбнора Мемети. Таа објави фотка од две патки како поминуваат на пешачки премин во Скопје и станаа вирален хит:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @to.theemoon on

Прегледи:
318
Објавено на:
24.03.2020