Категории

(ФОТО) Најпопуларната и наједноставна фризура за оваа сезона која се вклопува во секој стајлинг

Сите обожаваме фризури кои прават да изгледаме убаво и средено а притоа не одземаат многу време

Можете да ја направите само за неколку секунди додека сте во движење. Едноставно кажано, пунџа или коњско опавче се спас за косата. Кога доцните, потребни ви се само неколку потези за да изгледате убаво и средено. Исто така, тајната е во тоа дека не секогаш мора да изгледа беспрекорно, оние кои имаат т.н. ‘messy’ изглед се тотален хит. На модните ревии за колекциите есен/зима 2020, оваа фризура доминираше на модните писти.
Погледнете како трендсетерките ја носат оваа фризура и ќе ви стане јасно зошто е толку омилена.

 

 

Прегледи:
330
Објавено на:
22.02.2020