ФОТО: Овде живеат најпознатите фудбалери- архитектонски чуда и стари замоци

Тие заработуваат милионски суми годишно, правејќи го она што најдобро го знаат- играјќи фудбал. Лионел Меси, Дејвид Бекам, Кристијано Роналдо, Жерар Пике и останатите светски фудбалски асови живеат во неверојатни вили прилагодени токму за нив.

Дел од нив уживаат во ултрамодерни домови специјално изградени за ни, а останатите се одлучиле за историски замоци опкружени со огромен имот.

Вака живеат јунаците на најважната споредна работа на светот.

Куќата на Марио Балотели во Ливерпул

Куќата на Балотели во Милано

Имотот на Дејвид Бекам

Куќата на Бекам во Беверли Хилс

Куќата на Бекам во Лондон

Овде живее Дидие Дрогба

Втората куќа на Дрогба

Куќата на Герет Бејл

Архитектонското чудо на Гери Невил

Куќата на Жерар Пике

Домот на Џон Тери

Имотот на Тери во Сари

Куќата на Лионел Меси

Домот на Нејмар во Барселона

Куќата на Роналдињо во Барселона

Имотот на Вејн Руни

kkkk

Вилата на Руни на Барбадос

Куќата на Меси

Домот на Кристијано Роналдо во Лисабон

Вилата на Кристијано Роналдо
Коментари

[fbcomments]