Категории

(ФОТО) Панталоните со рамен крој се задолжително модно парче – А ова лето се тотално ‘ин’

Панталоните со рамен крој се модно парче кое морате да го поседувате во вашиот плакар затоа што ќе можете да го носите преку целата година, а ова лето се на врвот на модната сцена

„Цевка“ панталоните, или оние кои ја пратат линијата на нозете полека заминуваат во модната историја а на нивно место доаѓа по комфорна и опуштена алтернатива а тоа се широките панталони со рамен крој. Ова лето особено ги обожаваме затоа што се удобни и изгледаат кул во било каков стајлинг, било да се одлучите за елегантна варијанта со потпетици и некоја шик кошула или во опуштен кежуал изглед со маица и патики.

 

Прегледи:
407
Објавено на:
07.07.2020