Категории

(ФОТО) После трендот на перницата-фустан – пристигна уште еден и тоа многу полуд

Погледнете со што инфлуенсерките го прекриваат своето голо тело

Благодарение на пандемијата на коронавирусот, Инстаграм во последните неколку недели е преплавен со бројни креатвини предизвици кои ги собираат сите луѓе со една цел – да постват позитивна слика и на тој начин да придонесат во забавата за време на карантинот.

Од правење необични фризури, до сосема луди стајлинзи со помош на перница која ја игра улогата на фустан, а сега се појави и нов вирален тренд кај кој жените наместо фустан носта – кеса.

Предизвикот се состои од тоа да се земе кеса и да се стави на телото така што ќе се прекријат стратешките делови. Хартиените кеси делуваат прилично добро како мини фустани, а некои жени изработиле и долги модели користејќи неколку различни кеси.

Фотографиите се наоѓаат под хаштаг #paperdresschallenge и #shoppingdresschallenge и веќе неколку денови се доста популарни на социјалните мрежи.
Погледнете како изгледа тоа.