Фото: Познати трудници кои позираа разголени

Деми Мур

Актерката предизвика голема контроверзија во август 1991 година, кога својот труднички стомак и се друго го изложи на насловната на Vanity Fair. Деми мур и Брус Вилис ја добија ќерката Скаут еден месец подоцна, на 20ти јули.

Џесика Симпсон

За априлското издание на ELLE во 2012 година, пеачката објави дека со нејзиниот вереник Ерик Џонсон, очекуваат ќерка.

Бритни Спирс

 Во 2006 година, 6 месеци трудната поп ѕвезда се појави на насловната на августовското издание на Harper’s Bazaar‘s. Спирс го роди нејзиниот втор син Џејден Џејмс, на 12 септември 2006.

Кристина Агилера

Петкратната Греми победничка, носеше само кожна јакна за јануарската насловна на Marie Claire, во 2008. Подоцна истиот месец, го роди нејзиниот син Макс.

Ниа Лонг

Актерката сјаеше во ноемвриското издание на  Ebony во 2011. Истиот месец таа го роди синот Кез Сандеј.

Синди Крафорд

 Во април 1999, супермоделот беше во седмиот месец од својата прва бременост, а тоа го овековечи во јунската насловна на магазинот W. Крафорд и нејзиниот сопруг Ранде Гербер го добија нивниот син Пресли на 2 јуни 1999.

Клаудија Шифер

Во април 2010, дизајнерот на Шанел, Карл Лагерфилд, ја фотографираше седум месеци бремнеата супер моделка, за јунската насловна на Vogue Germany. Ќерката Козима Виолет беше родена на 14 мај 2010.

Моника Белучи

Пред раѓањето на нејзината ќерка Дева, актерката позираше за италијанскиот Vanity Fair во март 2010.
Коментари

коментари