Категории

(ФОТО) Се сеќавате на Караман – погледнете го денес и тоа заедно со Ѓулсерен!

Турскиот актер Озкан Денис(42) македонските љубители на турски серии го паметат по неколку главни улоги, но најмногу од ликот на Караман кој беше силно вљубен бизнисмен во преубавата Елиф.

Шармантниот Озкан се уште е посветен на снимањето на љубовните приказни од популарните ТВ новели, кои освен Турција, ја освојуваат и цела Европа.

Минатиот септември актерот го започна снимањето на уште една љубовна драма, овој пат заедно со популарната актерка Нургул Јесличај или кај нас најсвежо запаметена како Ѓулсерен од „Парампарче“.

Инаку, Озкан Денис активно ги користи социјалните мрежи, а еве како изгледа денес:

Извор : Вистина.мк

Прегледи:
207
Објавено на:
13.08.2017