Категории

ФОТО: Што и купи Бил Гејтс на својата ќерка за дипломирање?

Џенифер е името на ќерката на еден од најбогатите луѓе во светот Бил Гејтс.

21 годишната Џенифер која за неколку месеци треба да го заврши своето школување на американски универзитет Стенфорд, како подарок за дипломата ќе добие ни помалку ни повеќе туку цела фарма со коњи во Норт Салем, која се протега на 124 јутри чини 16 милиони долари.

Како што пренесуваат американските медиуми таа планирала да се посвети на јавачката кариера одреден период, а потоа да го продолжи школувањето на медицински факултет.

Извор : Засе.мк

Прегледи:
6