(ФОТО) Совршен летен изглед – Војвотката Кејт ја отвори сезоната на цветните фустани

Женствено, модерно и комфорно – Кејт Мидлтон го има рецептот за идеалниот летен стајлинг

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон го посети Норфолк а за оваа прилика таа одбра фустан со миди должина во цветен дезен. Во прашање е брендот “Faithfull and Brand” чија изнесува 180 фунти.

Со овој лепршав и женствен фустан таа искомбинира еспадрили во крем боја кои ова лето се главнен тренд кај обувките.

Кралската припадничка официјално ја отвори сезоната на цветни фустани во какви сигурни сме дека ќе ја гледаме уште многу често оваа сезона.
Коментари

[fbcomments]