Фото: Толку се! Ким Кардишиан пиштол гола, и Даниел Кајмакоски победник на Скопски фестивал 2014…

Ова се двете главни фести во целиот свет на Македонија:

Американската старлета со раскошни облини, Ким Кардашијан(34) позираше на насловната страница на магазинот „Пејпер“ со пораката – од ова ќе ви се сруши интернетот.

Атрактивната ријалити ѕвезда која се прослави по своите раскошни облини, бујното деколте и предимензионираниот задник, позираше за зимското издание на магазинот, и тоа за две насловни страници.

На едната Ким го расоблекува црниот фустан и го покажува глиот задник, а на другата фотографија на својот задник балансира чаша со шампањско.

– Си дадовме една задача , да ви го срушиме интернетот. Мислиме дека нема подобар соучесник за тоа од Ким – наведуваат во магазин.

                                Даниел Кајмакоски

Даниел Кајмакоски ќе ја претставува Македонија следната година на Изборот на песна за Евровизија во Виена, Австрија.  Даниел Кајмакоски настапи со композицијата „Лисја есенски“ и освои 22 поени. Победникот на Скопски фестивал е добитник на 20 ијлади евра.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=wk0taSoxdho[/tube]
Коментари

коментари