(ФОТО) Трендот со пруги доминантен и ова лето

Пругастиот тренд и ова лето ќе биде помеѓу најпопуларните трендови

Пругастиот дезен веќе со години се смета за бесвременски моден тренд и своевидна врста на елеганција и летен шарм кога е во прашање жешката сезона.
Воедно ова е и еден од најефектните трендови кои многу лесно се вклопуваат во сечиј стил, а парчињата со овој дезен секогаш даваат доза на разиграност во едноличните модни комбинации.
Доколку сеуште не поседувате нити едно парче во вашиот плакар, време е да го промените тоа затоа што ова лето тој е еден од водечките трендови.
Коментари

[fbcomments]