Категории

(ФОТО) Војвотката Кејт шармантна на кралска должност во бел фустан кој го носеше и претходно

Кејт Мидлтон во најубавиот летен стајлинг кој ќе ги воодушеви сите дами

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон пружи поддршка донирајќи сретства на т.н. Банка за бебиња каде што луѓето донираат сретства во вид на храна, облека и играчки за загрозените фамилии.

За оваа посета таа избра бел фустан со миди должина на закопчување од брендот Suzannah London чија цена изнесува 1850 фунти, кој минатата година прв пат го носеше на Вимболдон.

Целокупниот стајлинг го заокружи со цветна заштитна маска и високи потпетици во сребрена боја од брендот Tabitha Simmons Dela.