Фото: Заљубете се во Oscar de la Renta пролет/лето 2015

На Њујоршката модна недела беа претставени бројни колекции на дизајнерите за сезоната пролет/лето 2015, а на вчеравечер на 9ти септември се одржа ревијата на една од најкреативните и омилените модни куќи Oscar de la Renta.

Женствени и униктни линии, светли и пастелни бои, чисти лица и цветни дизајни. Еве што ни спреми брилијантниот Oscar de la Renta

[nggallery id=153]

 

 
Коментари

коментари