Категории

Фотографии кои ќе ве запрепастат – Каков беше Алепо пред војната?

Сите сме свесни дека војните се најголемото зло кое му се случува на светот, а тоа најмногу го чуствуваат обичните граѓани во погодените предели.

Сирија е едно од најтажните места на светот последниве години, а последните трагедии кои се случуваа таму, погодија многумина. Но дали знаевте како изгледаше Алепо пред војната? Каква архитектура имало и во каков стандард живееле луѓето таму? Денес се оставени рушевини и ужас, а некогаш…

Прегледи:
361
Категории:
Секојдневие
Објавено на:
18.12.2016