Категории

Фотографии кои покажуваат дека Принцот Хари и Кејт Мидлтон се најдобри другари

Кралското семејство е секогаш под будното око на јавноста, а најчесто се пишува за кралските парови Веилијам и Кејт и новиот брачен пар, Хари и Меган.

Тоа што во јавноста не се збори, а од фотографиите е очигледно, односот меѓу Хари и неговата снаа, Кејт. Тие секогаш се насмеани и оставаат впечаток дека многу добро се согласуваат. Семејните обврски им наметнуваат често да се појавуваат заедно во јавност, на различни настани, а воедно работат и на исти проекти. Искреноста на нивното другарство може да се види и од фотографиите.