Категории

Фотографии на познатите личности од полициска станица: Апсени поради дрога, алкохол и насилство

Светските ѕвезди навикнати се постојано да позираат пред фото-репортерите, најчесто на црвениот тепих во текот на премиери и други важни настани, но многумина од нив можат да се пофалат дека не им е непознато ниту фотографирањето во полициски станици за во досие.

Бил Козби (сексуална злоупотреба)

Хедер Локлир (насилство)

Џастин Бибер (возење под дејство на алкохол)

Рис Витерспун (непримерно однесување)

Линдзи Лохан (прекршување на условна казна)

Парис Хилтон (поседување кокаин)

Клои Кардашијан (возење под дејство на алкохол)

Мел Гибсон (возење под дејство на алкохол)

Чарли Шин (покрај многубројните казни, оваа фотографија е од апсење за семејно насилство)

Метју Меконахи (поседување марихуана и давање отпор при апсење)

Мајк Тајсон (возење во пијана состојба и поседување кокаин)