Категории

Фотографии од магичното зајдисонце на Бали! (ФОТО)

Индонезискиот остров Бали се наоѓа на работ од Индискиот Океан и за многумина е најубавиот и најегзотичен остров во Азија. Во него се наоѓаат бројни храмови и палати, поради што го нарекуваат „Островот на Боговите“.

Покрај храмовите, Бали е познат и по преубавите плажи, водопади, бујни тропски шуми, нуркање, сурфање, но и активните вулкани со висина од преку 2.000 метри. Зајдисонцето на ова место е нешто магично кое вреди да се доживее барем еднаш во животот. Погледнете како изгледа на следните фотографии.