Чек дис аут
Search

Французин во самоизолација истрчал маратон на тераса: Да ви покажам дека нема изговори! (ВИДЕО)

Елиша Норхомовиц (32) од Франција дошол до идеја самоизолацијата да ја искористи на здрав но невообичаен начин, трчајќи 42 км на својата тераса.

Овој Французин строго се придржува на препораките на докторите и стручњаците и времето го поминува во својот дом во Тулуз, а за овој потфат на својата тераса долга седум метри му биле потребни шест часа и 48 минути.

 

View this post on Instagram

 

“LES DEMI-FONDEURS, PRENEZ EXEMPLE, ÇA FORGE LE MENTAL” ! ✌ ——————– Après le défi fou de @nassim.yns qui consistait à courir un 5km autour d’une table, c’est un défi complément INIMAGINABLE qui a fait son apparition… 🙈 Elisha Nochomovitz, résidant à Balma et en plein confinement, a eu l’incroyable idée de courir un marathon (42km195)… sur le balcon, long de 7 mètres, de son appartement ! 😱 UN DÉFI RELEVÉ EN 6H48 ! 😍 ——————– MERCI ELISHA ! ❤ @elisha_nochomovitz ——————– #athletisme #trackandfield #running #run #polevault #highjump #runner #runners #longjump #triplejump #hurdles #sprint #instarunner #instarunners #diamondleague #nikerunning #triathlete #nikeplus #trailrunning #instarun #swimbikerun #runhappy #tracknation #strava #stravarun #footing #courir #runstoppable #happyrunningcrew #runaddict

A post shared by Les Athlètes Français 🇫🇷 FFA (@les_athletes_francais) on


„Видов фотографии како луѓето трчаат надвор, но ако го направиме сите тоа, повторно ќе бидеме на улица што никако не е добро.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌟Marathon-Man 🌟 RunHappyTeam🇲🇫 (@elisha_nochomovitz) on


„Правилото е да останеме дома, а тоа и го направив. Само да ви покажам дека нема изговори. Би ве замолил сите да размислите за оние кои се изложени на вирусот во прв ред.“
Коментари

[fbcomments]