Категории

Фризурата „wolf“ стана новиот хит тренд за ова лето

Смела фризура која е апсолутен хит ова лето!

Дефинитивно најпопуларната фризура ова лето, во која се комбинираат два сосема различни стилови, лопатка од деведесеттите и опционална, неуредна фризура, како онаа што ја претпочитаат Французите, запознајте се – фризура на волк.

Фризура „волк“
Тајната е во сечење коса во различни должини, направени се слоеви и неуреден изглед, сето тоа во согласност со обликот на лицето. Фризурата волк има огромен број прегледи и коментари на сите социјални мрежи (потрагата по оваа фризура на „Пинтерест“ порасна за 75 проценти и има 108 милиони прегледи на апликацијата), што доволно ви кажува за нејзината популарност ова лето.Интересно обликувано, идеално е за секој што сака да скокне во непознати води и да направи драстична промена.

Таа е одличен избор за лето, бидејќи е лесен за стилизирање и со неколку движења на рацете, секогаш ќе изгледате уредно.

Можете да видите одличен пример за волк фризура со Били Ајлиш, но и на многу други трендсетерки на Инстаграм. Дивата коса ќе биде подготвена за луда летна забава, затоа излезете од вашата удобна зона и осмелете се да ја испробате!

 

Прегледи:
94
Објавено на:
07.07.2021