Категории

Фустани кои и одговараат на секоја дама! (ФОТО)

Можеби мислите дека не постои фустан кој одговара на секој тип на тело, но всушност има неколку модели кои изгледаат добро на секоја жена- без разлика на килограмите и фигурата.

Фустан-кошула

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Williams | Fashion Me Now (@lucywilliams02) on


Овој модел уште минатата година стана апсолутен хит. Сите се заљубија во женствената хајлина која може да се носи на работа, но и на многу свечени настани. Освен тоа, оваа хајлина е неверојатно удобна благодарение на лесните материјали од кои најчесто е изработена. Ако ја затегнете со каиш на струкот, ќе ги истакнете облините и ќе добиете сосема нов изглед.

Фустан на преклоп

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren-Nicole (@laurennicolefk) on

Еднобојна, со точки или со животински принт. Не е важно каков модел ќе изберете бидејќи секако нема да погрешите. Секоја жена во неа ќе се чувствува одлично, а тоа е благодарение на кројот кој вешто ги сокрива недостатоците, а во прв план се облините. Всушност, тоа е се што се бара од една идеална хајлина.

Миди фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HAJRA (@hajra_aaa) on

Не е важно дали сте високи или ниски, миди хајлината одлично ќе ви одговара.

Црн фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by J A D A S E Z E R (@jadasezer) on

Кралицата на сите фустани- црната. Со неа нема никогаш да погрешите.

Прегледи:
102
Објавено на:
15.05.2019