Фустанот на Емили Ратајковски по кого сите полудеа

На синоќешната забава организирана од Harper’s Bazaar, моделот Емили Ратајковски носеше црвен фустан кој предизвика лавина од интерес кај девојките. Се работи за фустан од брендот Zara кој кошта 3000денари.

Ова не е прв пат познати ѕвезди да носат парчиња од брендови кои се достапни за секого.

Додека сите останати ѕвезди кои присуствуваа на забавата, носеа тоалети од познатите креатори чија сума изнесува мало богатство, Емили се одлучи за фустан од пристапна цена и high street бренд.

Црвениот фустан на едно рамо го искомбинира со црни гладијатор сандали и минимален накит.
Коментари

[fbcomments]