Категории

(ГАЛЕРИЈА) Уличниот стил на Париската модна недела есен/зима 2020

Од задебелени отпечатоци до монохроматски ансамбли, Париската модна недела не личеше на која било друга.

Модните посетители облекоа многу панталони со шема, елегантна трикотажа и повремено блескав накит – декаденцијата беше на секој агол. Имаше огромен број ленти, чекови и карирано – исто така беа популарни одела од цврста боја. Ватираните чанти и мини торбичките беа големи и главни, а слатките чанти со ремени се појавија низ целиот град.

Пронајдете ја вашата нова омилена облека и инспирирајте се за вашето следно патување во шопинг со најжешките улични стилови од модната недела во Париз есен/зима 2020.