Категории

Генијален трик како да го сокриете градникот на облека со гол грб

Едвај го чекавме летото, тоа е сигурно. Меѓутоа, бидејќи е период на облекување маици и фустани кои се поотворени назад, честопати доаѓаме до вечен проблем.

Како да го скриеме градникот што го носиме само на такви алишта? Или целосно се откажуваме од овие комбинации затоа што нашите гради не толерираат градник без прерамки за да се чувствуваме безбедни и стабилни.

Иако убавиот градник може дури и да изгледа шик, често пати не е соодветен со некој вид гардероба. Добрата вест е што креативниот корисник на TikTok @michelimartinengh им помогна на сите жени кои го имаат овој проблем, правејќи видео кое ни покажува како да го носиме постојниот омилен градник за да има голема поддршка и да не се гледа на назад

Во видеото, таа се појавува во нормален тантелен градник, кој потоа почнува да се прилагодува, отстранувајќи ги прерамките и завиткувајќи ги преку пред градникот и прицврстување на таа страна, а потоа гледаме дека има голема потпора, додека прерамките на рамото се целосно невидливи.

@michelimartinenghiComo esconder seu sutiã? #lojalaconquista #dica #michelimartinenghi #tendencia #dicas #moda

♬ sonido original – Avengers

Прегледи:
133
Категории:
Убавина и мода
Објавено на:
11.06.2021